Cloffice - domowe biuro na małej przestrzeni


Minimalistyczne, uporządkowane wnętrza lansowane w mediach społecznościowych są niczym więcej, niż dobrym kadrem - małym wycinkiem czyjejś rzeczywistości. Poza Instagramem, w prawdziwym życiu, każde wnętrze stale się zmienia. Od zeszłego roku nasze mieszkania łączą w sobie jeszcze więcej funkcji, niż kiedykolwiek wcześniej: sali prób muzycznych, siłowni, szkoły czy domowego biura. Na szczęście coraz więcej projektantów i influencerów wnętrzarskich dostrzega, że współczesny dobry design powinien być czymś więcej, niż pięknym designem.

Coraz częściej promowana jest wielofunkcyjność, kompaktowość oraz sprytne wykorzystywanie przestrzeni. Jednym z przejawów tej dobrej zmiany jest popularność trendu cloffice, polegającego na połączeniu biura i szafy lub garderoby. Zajrzyjcie wraz z nami do domowych biur naszych klientów, którzy wypróbowali cloffice na własnych garderobach i przekonajcie się sami, jak internetowy trend sprawdza się w rzeczywistości!

Cloffice - domowe biuro na małej przestrzeni

Domowe biuro w garderobie

Mike Thomas to prawdziwy miłośnik DIY, który remontuje swój dom własnoręcznie - pokój po pokoju. Dzięki godnym pozazdroszczenia umiejętnościom stolarskim, Mike wykonuje samodzielnie większość drewnianych konstrukcji, mebli oraz zabudów. Jasne biuro w stylu boho, widoczne na powyższym zdjęciu, to również efekt jego pracy. Trudno uwierzyć, że przed metamorfozą zafundowaną przez Mike'a, ta piękna i dobrze zaplanowana przestrzeń do pracy była zwykłym schowkiem!

Cloffice - domowe biuro na małej przestrzeni

Setup i zdjęcia: @youve_been_miked

Przemiana garderoby w domowe biuro przebiegała w kilku etapach. Mike zaczął od przemalowania ścian oraz wyłożenia podłogi przyjemną wykładziną w jasnym kolorze. We wnękę wstawiono prostą drewnianą konstrukcję dociętą na wymiar, którą następnie pokryto ciemnym lakierem do drewna. Całość uzupełniono wiszącą półką oraz górną, drewnianą szafką - wykonaną od podstaw przez Mike'a. Projekt zwieńczono dodatkami w stylu boho: makramami, rattanowymi doniczkami i obrazkami oraz ledową listwą, zapewniającą odpowiednie oświetlenie do pracy.

Cloffice - domowe biuro na małej przestrzeni
Cloffice - domowe biuro na małej przestrzeni

Setup i zdjęcia: @youve_been_miked

STWÓRZ PODOBNY ZESTAW:

Sold out
Sold out
Sold out

Cloffice, czyli recepta na małą przestrzeń

W przypadku małych przestrzeni, dobrze jest zaplanować każdy szczegół domowego biura. Dzięki odpowiednio rozmieszczonym wiszącym półkom zyskujemy dodatkowe miejsce na przechowywanie najważniejszych przedmiotów - lub na eksponowanie ulubionych dodatków, takich jak plakaty, komiksy lub płyty.

Cloffice - domowe biuro na małej przestrzeni

Setup i zdjęcia: Mikołaj Kocięda

Mikołaj Kocięda swoją niewielką przestrzeń do pracy uczynił naprawdę atrakcyjną! Dzięki użyciu akcesoriów biurowych, takich jak stojak na słuchawki, podstawka pod telefon oraz filcowa podkładka, wszystkie przedmioty na biurku Mikołaja posiadają swoje miejsce - co umożliwia zachowanie porządku, szczególnie ważne w przypadku cloffice.

STWÓRZ PODOBNY ZESTAW:

Sold out
Sold out
Sold out

Projektowanie własnego mieszkania lub domu zazwyczaj rozpoczyna się od fazy ekscytacji. Stając przed białą kartką, którą mamy przekształcić w plan nowych czterech ścian, często pragniemy wykorzystać wszystkie pomysły, jakie zapisaliśmy na swoim Pintereście. Niestety, szybko przychodzi moment, w którym musimy skonfrontować wnętrzarskie marzenia z dwoma ważnymi faktami: naszym budżetem oraz metrażem mieszkania.

Jeśli również wierzycie, że dobry design powinien łączyć w sobie funkcjonalność, ergonomię i piękno - koniecznie zadbajcie o optymalizację Waszego domowego biura! Mamy nadzieję, że nasze inspiracje Wam w tym pomogą.x