Dlaczego drewniane akcesoria są lepsze niż plastikowe? 5 nieoczywistych faktów


Akcesoria do telefonów i sprzętów elektronicznych to temat bardzo obszerny. Sklepowe półki przepełnione są rozmaitymi produktami - lecz nie wszystkie gadżety technologiczne są sobie równe. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Was przekonać do jak najlepszego wyboru akcesoriów technologicznych oraz zwrócić uwagę na wpływ plastiku na środowisko.

Czy wiecie, że kupując plastikowe akcesoria wyrządzacie więcej szkody niż pożytku dla własnego zdrowia i środowiska? Tymczasem ekologiczną i trwalszą alternatywą są drewniane akcesoria! W Oakywood jesteśmy dumni z tego, że tworzymy akcesoria drewniane do waszych telefonów i innych urządzeń elektronicznych. Jednakże dlaczego to właśnie drewno ma zdecydowaną przewagę nad plastikiem? Poznaj 5 nieoczywistych faktów!

Drewniane akcesoria

Fakt nr 1: Drewniane akcesoria są super trwałe!

Drewniane akcesoria do telefonów i laptopów są o wiele trwalsze niż plastikowe. Plastik może z czasem łamać się, topić i żłobić, podczas gdy drewniane akcesoria utrzymują swój kształt i zawsze wyglądają z klasą. Dobre drewno jest zdecydowanie bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, upadki czy wgniecenia. Dodatkowym plusem tego materiału jest to, że ulega on biodegradacji, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska - o czym szerzej piszemy w dalszej części naszego wpisu. Śmiało można stwierdzić, że wybierając akcesoria z drewna będziecie mogli się nimi cieszyć przez długie lata.
Akcesoria drewniane

Fakt nr 2: Drewno jest zdecydowanie bardziej ekologiczne

Wpływ plastiku na środowisko to jeden z największych problemów XXI wieku. Kto nie słyszał o dryfującej po oceanie wyspie śmieci, posiadającej powierzchnię kraju? Plastik i jego produkcja są szkodliwe dla środowiska. A w jakim stopniu drewno jest dla niego lepsze? Oto kilka faktów: Przede wszystkim, produkcja akcesoriów drewnianych pozostawia znacznie mniejszy ślad węglowy. Oznacza to, że emitowana jest mniejsza ilość dwutlenku węgla. Drzewa, rosnące i żywe, pochłaniają dwutlenek węgla z powietrza - pozostawiając czyste, przefiltrowane powietrze dla nas wszystkich.

Tymczasem do produkcji plastiku bardzo często wykorzystywany jest Bisfenol A (BPA). Jest to organiczny związek chemiczny stosowany do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. Badania dowodzą, że BPA wykazuje negatywny wpływ na układ hormonalny. Gadżety z drewna są w pełni bezpieczne i odpowiednie dla każdego, kto troszczy się o swoje zdrowie. Wybór drewnianych akcesoriów jest świadomym wyborem konsumenckim, dzięki któremu możecie mieć realny wpływ na środowisko naturalne.

Akcesoria drewniane

Fakt nr 3: Drewno jest ponadczasowe

W przeciwieństwie do przedmiotów z plastiku, które z biegiem czasu pękają, zarysowują się, a nawet się topią, drewniane akcesoria nabierają tylko charakteru - nawet niewielkie rysy czy wgniecenia dodają im niezwykłego uroku. Drewno jest materiałem ponadczasowym i zawsze warto zaopatrzyć się w produkty wykonane właśnie z niego. Mimo upływu lat, drewno nie traci swoich wartości, podczas gdy produkty z plastiku ulegają degradacji. Dzisiaj drewno jest super modne - ale jesteśmy przekonani, że za kilka czy kilkanaście lat też będzie na czasie.

 

Akcesoria drewniane

Fakt nr 4: Drewno to elegancki materiał

Gdybyście umieścili obok siebie dwa produkty o podobnej naturze, z których jeden byłby plastikowy, a drugi drewniany, który według was byłby bardziej atrakcyjny? Nie mamy wątpliwości, że byłby to produkt z drewna! Jest coś niewiarygodnie eleganckiego w drewnie, z czym plastik nie może konkurować. Drewniane akcesoria idealnie wpasują się w wystrój każdego domowego pomieszczenia i znakomicie komponują się ze wszystkimi meblami czy urządzeniami.  

Fakt nr 5: Produkty z drewna są unikalne

Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna - to właśnie sprawia, że produkty z tego materiału są unikalne. Drewno to naturalny materiał i każdy produkt nieznacznie różni się od siebie, dzięki czemu nabiera niebanalnego charakteru. W Oakywood każda stacja dokująca, etui na telefon czy biurkowy organizer są właśnie takie - indywidualne i wyjątkowe. Jeśli więc cenicie sobie oryginalność, to jedynym słusznym wyborem jest drewno.

Mamy nadzieję że ten wpis przekona Was do wyboru drewnianych akcesoriów. Bądźcie eko, zadbajcie o naszą planetę i swoje zdrowie - a jeśli mają to być produkty dodatkowo solidne i dobrej jakości, skorzystajcie z oferty naszego sklepu!

Sprawdźcie sami nasze podstawki pod laptopadrewniane doniczki, podstawki pod monitor i wiele innych! 

Drewniane akcesoria

 x