Ekologia i technologia - materiały Oakywood


Dwa niezaprzeczalne fakty o Oakywood? Oto one: jesteśmy pasjonatami pracy z drewnem i kochamy naturę. Nasz rodzinny warsztat zlokalizowany na Podhalu, w małej miejscowości Ciche, to wyjątkowe miejsce, w którym praca z drewnem jest zajęciem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Projektując akcesoria technologiczne inspirujemy się tym, co nas otacza: majestatycznym widokiem gór oraz krajobrazem pełnym wysokich, starych drzew i ostrych zboczy. Wartości, które nam przyświecają, to ekologia, zrównoważony rozwój i miłość do natury.

Naturalne materiały Oakywood

Od początków naszej działalności ogromną wagę przywiązujemy do materiałów, z których tworzymy produkty Oakywood. Pracujemy z nimi na co dzień, własnoręcznie dopieszczając każdy szczegół i dbając o to, aby wszystko, co wyjdzie spod naszej ręki było trwałe i funkcjonalne. Na bieżąco kontrolujemy jakość wszystkich surowców. Korzystamy wyłącznie z ekologicznych, prostych i szlachetnych materiałów:

  • naturalnych olejów
  • portugalskiego korka
  • filcu z wełny merynosów
  • litego drewna: polskiego dębu i orzecha amerykańskiego.

Lite drewno

Drewno, z którego korzystamy w Oakywood posiada międzynarodowy certyfikat FSC - spełnia zatem surowe standardy zrównoważonej gospodarki leśnej. Materiały oznaczone logiem FSC pochodzą z odpowiedzialnych źródeł i w żadnym stopniu nie szkodzą środowisku - zarówno pod względem ekologicznym (nie pochodzą z terenów zamieszkałych przez zagrożone gatunki zwierząt), społecznym (sposób ich pozyskiwania jest etyczny względem lokalnej ludności) oraz ekonomicznym (gospodarka leśna nie wpływa negatywnie na sytuację ekonomiczną danego kraju).

Materiały Oakywood z certyfikatem FSC

Amerykański Orzech, Dąb

Bazą większości produktów Oakywood: drewnianych ładowarek bezprzewodowych, stacji dokujących, podstawek pod laptopa czy doniczek, są dwa rodzaje drewna: amerykański orzech oraz dąb. Orzech czarny charakteryzuje się specyficznym, unikatowym wyglądem: ciemnobrązowym zabarwieniem z widocznymi słojami. Ze względu na oryginalny wygląd i trwałość, stanowi popularny materiał, z którego powstają eleganckie meble i akcesoria. 

Orzech amerykański

Pochodzący z Polski dąb to znane ze swojej trwałości i długowieczności drzewo o charakterystycznej ciężkości i pięknym, naturalnie jasnym kolorze. Każdy nowy kształt akcesoriów Oakywood dopracowujemy ręcznie - dzięki czemu wszyscy posiadacze drewnianych gadżetów mogą cieszyć się ich niepowtarzalnym charakterem.

Oak

Filc z wełny merynosów

Wełna merino to naturalny materiał, który swoimi właściwościami termoizolacyjnymi i trwałością przewyższa większość tkanin dostępnych na rynku. Merynosy są wywodzącą się z Azji rasą owiec, obecnie powszechnie zamieszkującą tereny Australii. Żyjące w wysokich górach zwierzęta doskonale zaadaptowały się do trudnych warunków - specjalna budowa ich runa chroni przed zimnem, ale jednocześnie osłania przed słońcem. Filc z wełny merynosów jest trwały, łatwy w czyszczeniu, a zarazem delikatny i miękki - dlatego doskonale sprawdza się jako surowiec, z którego wykonujemy wygodne podkładki na biurko.

Merynos

Portugalski korek

Korek to popularny materiał, powszechnie stosowany w budownictwie, przemyśle odzieżowym i winiarskim. Mało osób jednak wie, że ze względu na budowę kory dębu korkowego, jest on naturalnie ekologicznym surowcem! Drzewa, z których pozyskuje się korek, składają się z dwóch warstw: „żywego” wnętrza oraz ochronnej powłoki. Zewnętrzna warstwa dębu korkowego regularnie przyrasta i może być bezpiecznie ściągana - bez szkody dla drzewa, które w naturalny sposób się regeneruje. Proces ściągania kory można powtarzać wiele razy. Ta odmiana dębu żyje nawet 300 lat - i przez połowę tego czasu może stanowić źródło korka.

Korek portugalski

Komórki kory korkowej są w 90% wypełnione powietrzem. Dzięki temu charakteryzują się lekkością i elastycznością. Ze względu na wysoką trwałość i giętkość, korek wykorzystujemy w produkcji naszych mat na biurko, podkładek pod kubki i mousepadów.

Oryginalne drewniane akcesoria

W Oakywood codziennie dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty służyły Wam długo i dobrze. Ważna jest dla nas autentyczność i zaangażowanie - dlatego tym bardziej cieszymy się, że doceniacie nasze oryginalne akcesoria! Już wkrótce nasza kolekcja powiększy się o następne produkty wykonywane z nieoczywistych, ekologicznych i biodegradowalnych materiałów!

 x