Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnę, przyczyniając się do zazielenienia planety?


Upragniona wiosna nadeszła, a wraz z nią chęć na zmiany, szczególnie w naszych wnętrzach. Nie trzeba od razu zabierać się za remont – wystarczy wybrać kilka atrakcyjnych dodatków, by w mieszkaniu poczuć powiew świeżości. W tym artykule pokażemy wam, jak w paru prostych krokach odmienić wygląd waszych domów. A na koniec podpowiemy, jak dekorując wnętrze możecie przyczynić się do zazielenienia naszej planety.

Wnętrza skąpane w zieleni

Wiosna to przede wszystkim wszechogarniająca zieleń. Drzewa, kwiaty, trawy – wszystko to rośnie, kwitnie i sprawia, że świat wokół nas nie jest smutny i szary. Więcej czasu spędzamy teraz w lasach i parkach, czerpiąc garściami z piękna przyrody. Warto przedłużyć to zielone szaleństwo i cieszyć się nim także w domach. Rośliny we wnętrzach pomagają odpocząć naszym oczom i usuwają z powietrza toksyny, pozwalając lepiej oddychać. I ponad wszystko przepięknie wyglądają.

Jak odświeżyć mieszkanie na wiosnęJak odświeżyć mieszkanie na wiosnę

 

Drewniane oprawy dla roślin

Bez względu na to, czy zaszalejecie i stworzycie w domu prawdziwą dżunglę, czy zdecydujecie się rozpocząć spokojnie, wnosząc do środka dwa kwiaty, warto od razu zadbać o odpowiednie donice i stojaki, które podkreślą naturalne piękno roślinności. Przedmioty te mają niebagatelny wpływ na wizualny aspekt naszych domów, ważne więc, by były dobrze dobrane. Ich wygląd jest równie istotny jak materiał, z jakiego zostały zrobione. Proponujemy wam zastąpić wszędobylski plastik pięknym i naturalnym drewnem, który doda wnętrzom ciepła i charakteru.


Donice i kwietniki Oakywood

Takie właśnie są donice i kwietniki Oakywood – eleganckie i ponadczasowe, a do tego wykonane z najlepszej jakości drewna. Nasza drewniana doniczka bryłą przypomina trochę ociosany diament. Gdy ją tworzyliśmy, myśleliśmy o geometrii i klasycznym pięknie. Jest nowoczesna, a jednocześnie czerpie z tradycji i historii, dlatego świetnie sprawdza się w każdym wnętrzu. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że może zamieszkać na biurkach, parapetach, szafkach i stołkach.
drewniane doniczki - jak odmienić mieszkanie
Drewniane doniczki

Roślinność w domu wygląda najlepiej, gdy funkcjonuje na paru różnych wysokościach. Donice można więc umieścić na meblach, podłodze, można je zawiesić przy suficie, można też ustawić na naszym drewnianym retro kwietniku. Jego formy są proste i minimalistyczne, przez co tak samo dobrze zagra we wnętrzu nowoczesnym, jak i w tym bardziej klasycznym. Dostępny jest aż w pięciu rozmiarach, dzięki czemu pasować będzie do każdej rośliny. 

 

 Drewniany kwietnik
Drewniany kwietnik

Domowe podróże po świecie

Dobrym pomysłem na wiosenną metamorfozę wnętrza jest zmiana dekoracji ściennych. Czasem wystarczy po prostu przewiesić obrazy. Można też pokusić się o zakup czegoś nowego, co doda naszym ścianom efektu wow. W tej kategorii trudno o lepszą opcję niż drewniana mapa świata 3D Oakywood. To piękna i elegancka ozdoba, wykonana z najwyższej jakości forniru, która doskonale wyglądać będzie tak w sypialni, jak i w salonie. Dzięki innowacyjnemu sposobowi montażu mapa w delikatny sposób odstaje od ściany, na której jest zawieszona, sprawiając wrażenie trójwymiarowej. Od patrzenia na nią aż chce się wyruszyć w nieznane. A przecież to właśnie od mentalnego podróżowania po mapie zaczynają się najlepsze wyprawy!

Drewniana mapa - jak odmienić mieszkanie na wiosnę
Drewniana mapa świata 3D

 

Odmień mieszkanie i zrób coś dobrego!

Tak jak i dla was, ekologia i dobro środowiska są dla nas najważniejsze. Dlatego właśnie nasze drewno pochodzi ze zrównoważonych źródeł. Kupując u nas możesz być pewien, że wspierasz odpowiedzialne pozyskiwanie surowców. Robisz też coś więcej – za każdy produkt kupiony w naszym sklepie, Oakywood sadzi jedno drzewo. Zyskując eleganckie dodatki do wnętrz zalesiasz więc naszą planetę, a tym samym pomagasz łagodzić skutki globalnego ocieplenia, dajesz zwierzętom dom, zwiększasz ilość tlenu i wody w atmosferze i usuwasz z niej toksyny. Prawda, że w tym kontekście wiosenne porządki nabierają zupełnie nowego znaczenia…? 

 x