Jak poprawnie czyścić telefon i drewnianą obudowę Oakywood?


Biorąc pod uwagę wszystkie obawy związane z koronawirusem na całym świecie, utrzymanie naszych rzeczy osobistych w możliwie największej czystości ma ogromne znaczenie. Proste, niewinne czynności - takie jak dotknięcie klamki drzwi lub położenie telefonu na ladzie w sklepie, mogą łatwo przenieść wirusy i bakterie na naszą skórę. Wielu z Was posiada obudowy do smartfonów Oakywood. Właśnie dlatego chcemy poświęcić kilka chwil na omówienie najlepszych sposobów czyszczenia drewnianej obudowy telefonu i czyszczenia smartfona - aby zwiększyć Wasze bezpieczeństwo i czystość podczas obecnej epidemii COVID-19.

Drewniane obudowy wymagają większej uwagi

W przeciwieństwie do plastikowych, drewniane etui na telefon wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o czyszczenie i pielęgnację, ponieważ drewno jako materiał naturalny jest bardziej narażone na uszkodzenia spowodowane środkami chemicznymi. Obudów nigdy nie powinno się zanurzać bezpośrednio w wodzie, ani nakładać na nie bezpośrednio preparatów czyszczących. Nie ma znaczenia, czy masz drewnianą obudowę na iPhone'a 8, obudowę na iPhone'a 11, Samsunga Galaxy czy inny smartfon - jeśli posiadasz drewnianą obudowę telefonu, przeczytaj nasze poniższe wskazówki.

Jak czyścić etui do telefonu

Jak czyścić obudowę telefonu


Jak czyścić drewniane etui na telefony

Po pierwsze, całkowicie ściągnij obudowę z telefonu. Po drugie, przetrzyj etui miękką ściereczką z mikrofibry po zewnętrznej i wewnętrznej stronie telefonu, usuwając zalegający tam kurz, brud i zanieczyszczenia. Za pomocą innej czystej ściereczki z mikrofibry jeszcze raz przetrzyj telefon wewnątrz i na zewnątrz. Mikrofibra jest najlepszym materiałem do zastosowania na drewnianej obudowie telefonu, ponieważ łatwo wchłania brud i oleje i nie powoduje żadnych zarysowań obudowy.

Jeśli zauważysz lepkie lub brudne miejsca, których nie można skutecznie wyczyścić suchą ściereczką z mikrofibry, spróbuj ją lekko zwilżyć i przetrzeć w tych miejscach. Jeśli to nie pomoże, dodaj kilka kropel octu do wody i zanurz w niej ściereczkę, upewniając się, że nie ma nadmiaru wilgoci i pocieraj do zniknięcia zabrudzeń. Ważne: ocet ma właściwości dezynfekujące i antybakteryjne, więc powinien zabić większość bakterii na powierzchni obudowy telefonu.

Wewnętrzną część etui na telefon - wykonaną z poliwęglanu - można śmiało czyścić za pomocą produktów dezynfekujących, takich jak chusteczki, które są zalecane jako bezpieczne do użycia na powierzchniach telefonu. Można również użyć mocniejszego środka czyszczącego na bazie alkoholu.

Jak czyścić etui na telefon

Jak czyścić obudowę na telefon

 

Czyszczenie telefonu

Używaj ściereczek dezynfekujących i trzymaj się z dala od ostrych sprayów do czyszczenia blatów, środków do czyszczenia okien i płatków alkoholowych, ponieważ są one wyjątkowo mocne i mogą  zniszczyć powierzchnię telefonu. Zawsze nakładaj środek czyszczący, a następnie wypoleruj pozostałości ściereczką z mikrofibry lub ściereczką do czyszczenia ekranu telefonu dołączoną do telefonu. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia, a następnie wypoleruj smugi i nadmiar środka czyszczącego. Zaleca się przeprowadzanie procesu czyszczenia co najmniej kilka razy w tygodniu.

Zachowajmy zdrowy rozsądek. Dbajmy o szczególną higienę osobistą oraz o czyszczenie naszych rzeczy. Zostańmy w domu, gdy jest to zalecane. Razem możemy powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Jak czyścić telefon

Jak czyścić telefonx