Jak poprawnie czyścić telefon i drewnianą obudowę Oakywood


Biorąc pod uwagę wszystkie obawy otaczające koronawirusa na całym świecie, utrzymanie wszystkich naszych rzeczy osobistych w największej możliwie czystości  ma ogromne znaczenie. Proste, niewinne czynności takie jak dotknięcie klamki drzwi lub położenie telefonu na ladzie w sklepie, mogą łatwo przenieść wirusy i bakterie na naszą skórę. Wielu z Was posiada obudowy do smartfonów Oakywood, dlatego chcemy poświęcić kilka chwil na omówienie najlepszych sposobów czyszczenia drewnianej obudowy telefonu - i czyszczenia smartfona - aby zwiększyć Wasze bezpieczeństwo i czystość podczas obecnej epidemii COVID-19.

Drewniane obudowy wymagają większej uwagi

W przeciwieństwie do plastikowych, drewniane etui na telefon wymagają szczególnej uwagi, jeśli chodzi o czyszczenie i pielęgnację, ponieważ drewno jako materiał naturalny jest bardziej narażone na uszkodzenia spowodowane środkami chemicznymi. Nigdy nie powinno się ich zanurzać bezpośrednio w wodzie, ani nakładać na nie bezpośrednio preparatów czyszczących. Nie ma znaczenia, czy masz drewnianą obudowę na iPhone'a 8, obudowę na iPhone'a 11, Samsunga Galaxy czy inny smartfon - jeśli masz drewnianą obudowę telefonu, przeczytaj nasze poniższe wskazówki.

Jak czyścić etui do telefonu

Jak czyścić obudowę telefonu


Jak czyścić drewniane etui na telefony

Najpierw całkowicie ściągnij obudowę z telefonu. Po drugie, przetrzyj miękką ściereczką z mikrofibry po zewnętrznej i wewnętrznej stronie telefonu, usuwając zalegający tam kurz, brud i zanieczyszczenia. Za pomocą innej czystej ściereczki z mikrofibry jeszcze raz przetrzyj telefon wewnątrz i na zewnątrz. Mikrofibra jest najlepszym materiałem do zastosowania na drewnianej obudowie telefonu, ponieważ łatwo wchłania brud i oleje i nie powoduje żadnych zarysowań obudowy.

Jeśli zauważysz lepkie lub brudne miejsca, których nie można skutecznie wyczyścić suchą ściereczką z mikrofibry, spróbuj ją lekko zwilżyć i przetrzeć w tych miejscach. Jeśli to nie pomoże, dodaj kilka kropel octu do wody i zanurz w niej ściereczkę, upewniając się, że nie ma nadmiaru wilgoci i pocieraj do zniknięcia zabrudzeń.  Ważne: ocet ma właściwości dezynfekujące i antybakteryjne, więc powinien zabić większość bakterii na powierzchni obudowy telefonu.

Wewnętrzną część etui na telefon - wykonaną z poliwęglanu - można śmiało czyścić za pomocą produktów dezynfekujących, takich jak chusteczki ,które są zalecane jako bezpieczne do użycia na powierzchniach telefonu - lub można użyć mocniejszego środka czyszczącego na bazie alkoholu.

Jak czyścić etui na telefon

Jak czyścić obudowę na telefon

 

Czyszczenie telefonu

Używaj ściereczek dezynfekujących i trzymaj się z dala od ostrych sprayów do czyszczenia blatów, środków do czyszczenia okien i płatków alkoholowych, ponieważ są one wyjątkowo mocne i mogą  zniszczyć powierzchnię telefonu.Zawsze nakładaj środek czyszczący, a następnie wypoleruj pozostałości ściereczką z mikrofibry lub ściereczką do czyszczenia ekranu telefonu dołączoną do telefonu. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia, a następnie wypoleruj smugi i nadmiar środka czyszczącego. Zaleca się przeprowadzanie procesu czyszczenia co najmniej kilka razy w tygodniu.

Zachowajmy zdrowy rozsądek, dbajmy o szczególną higienę osobistą oraz o czyszczenie naszych rzeczy. Zostańmy w domu, gdy jest to zalecane. Razem możemy powstrzymać rozprzestrzenianiu się Koronawirusa!

Jak czyścić telefon

Jak czyścić telefon