Odstresuj Twoje biuro – udekoruj je roślinami!


W Oakywood uwielbiamy rośliny w przestrzeni biurowej. Dlaczego? Bo dodają jej kolorytu i energii, oczyszczają powietrze z toksyn, a jednocześnie tworzą relaksujące środowisko pracy i generują spokój, z którego każdy z nas może skorzystać w te mniej spokojne dni. I nie ma znaczenia czy Twoje biuro jest wielkie, czy zupełnie malutkie. Jeśli szukasz ciekawych sposobów na tchnięcie w nie życia, rośliny doniczkowe będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem!

Drewniana doniczka na sukulenty

Drewniana doniczka na sukulenty i organizer Oakywood

 

Poznaj najważniejsze korzyści z zazielenienia Twojego biura

Redukcja stresu – rośliny mają udokumentowane działanie uspokajające;

Wzrost produktywności – mniej stresu = większa produktywność;

Czystsze powietrze, którym oddychasz – jak wspomnieliśmy wcześniej, rośliny oczyszczają i odświeżają powietrze;

Wzrost kreatywności – zieleń pomaga rozbudzić kreatywność;

Mniejsza liczba chorób – rośliny pochłaniają nie tylko dwutlenek węgla i zarodniki pleśni. Niektóre odmiany wchłaniają również zarazki!

Mniej hałasu – rośliny pomagają absorbować dźwięki i stanowią świetne wypełnienie otwartej przestrzeni.

Im więcej tym lepiej!

Ważną zasadą, której należy przestrzegać przy zazielenianiu biura, jest „im więcej zieleni, tym lepiej”. Zacznij powoli, na przykład od małego sukulenta w drewnianej donicy lub od pojedynczej rośliny w donicy geometrycznej.

Drewniane doniczki geometryczne

Komplet drewnianych doniczek w geometrycznych kształtach

Nasze doniczki na sukulenty stają się coraz bardziej popularne ze względu na swoją wszechstronność, kolorystykę i piękno. Drewniane osłonki to świetny sposób na zaprezentowanie dowolnej rośliny w biurze. Dodatkowo zapewniają one roślinom stabilność i uatrakcyjniają miejsce pracy. Drewno to elegancki akcent w każdym wnętrzu. W połączeniu z rośliną może skutecznie poprawić wygląd Twojego biura!

Jaką roślinę wybrać?

Oto lista roślin, które polecamy Ci ze względu na łatwość pielęgnacji i zdolność wchłaniania toksyn oraz zarazków:

• Aloes zwyczajny – świetnie sprawdza się także w przypadku skaleczeń, ugryzień owadów i ran;

• Zielistka – wygląda pięknie tak na biurku, jak i na półce;

• Bluszcz – obojętnie, który rodzaj wybierzesz, będzie wyglądał pięknie na półce z książkami lub biurku. W miarę rośnięcia jego pnącza mają tendencję do przylegania i owijania się na innych przedmiotach;

• Skrzydłokwiaty – piękne i eleganckie przez cały rok, dodadzą Twojemu wnętrzu ciepła;

• Storczyki – wszystkie rodzaje są cudne, ale storczyki Phalenopsis są super łatwe w utrzymaniu i wymagają podlewania tylko raz na 10 dni!

Im więcej roślin, tym lepiej!

Drewniany retro kwietnik na donice

Rozmawiaj z Twoimi roślinami!

Bez względu na rodzaj roślin, jakie zdecydujesz się wprowadzić do Twojej przestrzeni biurowej pamiętaj, że im więcej, tym weselej. Niektórzy mówią, że z roślinami trzeba rozmawiać – ponoć każda taka zielona rozmowa pomaga im rosnąć i dobrze się rozwijać. Czy to prawda czy nie, pozostanie tajemnicą. Chyba, że zdecydujesz się sprawdzić to osobiście?

Rośliny w biurze

Drewniane akcesoria Oakywood i filcowe maty na biurko

Rośliny są również świetnym prezentem dla współpracowników i przyjaciół. Pomagają rozjaśnić przestrzeń biurową i dom, zwłaszcza w chłodniejsze, deszczowe dni. A wiadomo, zieleń na biurku rozweseli każdego! Szczególnie, jeśli połączymy ją z naturalnymi materiałami: drewnianymi akcesoriami Oakywood oraz matami z wełnianego filcu i ekologicznego korka. Dzięki stylowym gadżetom można ocieplić każde miejsce pracy, a jednocześnie skutecznie je zorganizować.

To, co przyjemne dla oka, może być zarazem użyteczne i wygodne! Mamy nadzieję, że roślinne sztuczki okażą się przydatne, a drewniane doniczki Oakywood i miękkie, filcowe maty odstresują i Waszą biurową przestrzeń.x