Podstawki na słuchawki: DIY do premium


Akcesoria technologiczne można podzielić na kilka grup. Istnieją więc sprzęty, bez których nie wyobrażamy sobie życia, takie, które są tylko ładnym gadżetem i w końcu te, które wydawały się nieprzydatne - aż do pierwszego użycia. Z naszego doświadczenia wynika, że podstawki na słuchawki należą do tej trzeciej kategorii. Dlaczego?

Optymalizacja naszego biurka sprawia, że czujemy się spokojniejsi, a nasza praca jest bardziej zorganizowana. Każdy z naszych sprzętów powinien mieć swoje stałe miejsce. Podkładki, wieszaki i stojaki to przydatne biurowe akcesoria, które pomagają w nierównej walce o każdy cenny centymetr dodatkowej przestrzeni do pracy.

Podstawki na słuchawki umożliwiają wygodne zawieszenie słuchawek nausznych na specjalnym uchwycie. Dzięki temu nasz sprzęt jest nie tylko świetnie eksponowany, ale i się nie niszczy. Słuchawki zawieszane na dedykowanym stojaku zużywają się o wiele wolniej, niż te niedbale rzucane na stertę materiałów biurowych!

Jeśli nadal nie czujesz się przekonany, mocniejszych argumentów z pewnością dostarczą producenci podstawek pod słuchawki, którzy od pewnego czasu proponują coraz ciekawsze wielofunkcyjne rozwiązania: stojaki na słuchawki z ładowarkami bezprzewodowymi czy stojaki z podświetleniem RGB i portem USB. A jeśli i to nie wydaje się wystarczająco dobrym rozwiązaniem, skorzystaj z któregoś z pomysłów DIY, które dla Ciebie znaleźliśmy!

Stojak na słuchawki z ładowarką bezprzewodową

My również długo nie mogliśmy znaleźć podstawki na słuchawki, która odpowiadałaby naszym oczekiwaniom. Szukaliśmy produktu trwałego, eleganckiego i naturalnego, który stanowiłby atrakcyjną alternatywę dla oferty sklepów RTV zdominowanych przez plastik. W ten sposób powstał nasz pierwszy model, stojak na słuchawki z litego drewna i stali.

Podstawka na słuchawki

Trwałość, którą zapewnia korzystanie z naturalnych materiałów: litego drewna orzechowego i dębowego. Prostota czystych, geometrycznych linii. Chociaż byliśmy ogromnie zadowoleni z efektu końcowego, postanowiliśmy pójść o krok dalej i zaprojektować wielofunkcyjne urządzenie, które umożliwi jeszcze lepszą optymalizację miejsca pracy.

W ten sposób powstał stojak na słuchawki z ładowarką bezprzewodową — wizualnie nie różniący się niemal niczym od podstawowego modelu, a jednak wzbogacony o całe spektrum nowych możliwości! Szybka, bezprzewodowa ładowarka o mocy 10 W stanowi podstawę stojaka na słuchawki, a przymocowana do niej stalowa konstrukcja umożliwia bezpieczne przechowywanie słuchawek.

Razer Base Station Chroma

Kolejną interesującą propozycją podstawki na słuchawki z wyższej półki jest stojak z kultowej wśród graczy firmy Razer - Base Station Chroma. System Razer Chroma RGB oferuje szeroką gamę gotowych efektów świetlnych, a także umożliwia pełną personalizację posiadanego sprzętu w trybie Chroma Studio. Możliwa jest również synchronizacja kolekcji Chroma ze sprzętami Smart Home - m.in. dopasowanie jej do systemów Philips Hue i Nanoleaf.

Podstawka na słuchawki Chroma posiada antypoślizgowe nóżki oraz obciążoną podstawę, w którą wbudowano port USB, umożliwiający zmniejszenie ilości kabli na biurku.

Stojak na słuchawki Razer

Stojaki na słuchawki Omega Sound

Podstawki na słuchawki Omega Sound to rozwiązanie dla fanów muzyki, którzy chcą wyeksponować swoje słuchawki w oryginalny sposób. Stojaki Omega dostępne są w różnych kolorach i w ciekawych kształtach — greckiej litery Omega lub głowy. Wykonane ze sklejki pokrytej fornirem, stanowią prostą i stylową, choć ekonomiczną opcję dla posiadaczy słuchawek nausznych.

Podstawki na słuchawki DIY

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na stojak na słuchawki i lubisz wykonywać różne przedmioty własnoręcznie, możesz skorzystać z jednego z tutoriali dostępnych w internecie. Stojak na słuchawki DIY stworzysz samodzielnie z przedmiotów dostępnych w markecie budowlanym — np. z pręta aluminiowego, wg instrukcji Youtubera YetAnotherTechChannel lub z drewna.

Drewniana podstawka na słuchawki DIY nie jest trudna w wykonaniu, ale do jej stworzenia będziesz potrzebował specjalistycznego sprzętu i materiałów: kleju do drewna, piły, szlifierki i zacisków. Brzmi skomplikowanie? Do wykonania podstawki na słuchawki DIY możesz również użyć przedmiotów, które masz w domu: klocków Lego, starej zabawki, kartonów lub butelek.

Podstawki na słuchawki

Jeśli nie jesteś typem majsterkowicza, nie przejmuj się. Pamiętaj o naszych pozostałych propozycjach i wybierz tę, która najbardziej przypadła Ci do gustu.

Nadal nie jesteś zdecydowany? Skontaktuj się z nami - z przyjemnością Ci pomożemy!x