Postanowienia noworoczne w wersji slow


Z reguły lubimy początek roku: niezapisane kalendarze, ekscytujące cele czekające na zrealizowanie, nowe szanse. Dla wielu z nas 2020 nie był zbyt dobry i dlatego, jeszcze bardziej niż zazwyczaj, z nadzieją oczekiwaliśmy na przyjście nowego roku. Chwilę temu radośnie odliczaliśmy sekundy do szczęśliwego 2021. Dziś większość z nas rozpoczyna pracę nad spełnianiem naszych postanowień.

Zależy nam na tym, żeby Wasza praca była efektywna i przyjemna, a życie - bliskie natury i pełne piękna. Chcemy wspierać Was w realizowaniu Waszych założeń, ale jednocześnie zachęcać do poszukiwania balansu pomiędzy produktywnością w pracy i szczęśliwym życiem. Przeczytaj nasze propozycje postanowień noworocznych w wersji slow. Może kilka z nich spodoba Ci się na tyle, że dołączysz je do swojej noworocznej listy?

1. Bądź dla siebie wyrozumiały

Nie przejmuj się tym, na co nie masz wpływu. Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. W swoich planach uwzględniaj czas na odpoczynek i regenerację. Pozwalaj sobie na powolną, dokładną naukę i na popełnianie błędów. Ciesz się ze wszystkich małych sukcesów. Świetnie sobie radzisz!

Postanowienia noworoczne 2021

2. Kupuj mądrze

Postaraj się wykorzystywać to, co już posiadasz. Sięgaj po przedmioty używane lub naucz się dawać im drugie życie - może się to okazać prostsze, niż myślisz! Kupuj przedmioty wykonywane z materiałów ze zrównoważonych źródeł oraz produkowane w odpowiedzialnych, etycznych warunkach.

Istnieje wiele organizacji, które weryfikują, czy dany produkt powstał w warunkach odpowiedzialnych ekonomicznie, społecznie oraz ekologicznie. W Oakywood korzystamy wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanego drewna, posiadającego certyfikaty gwarantujące, że sposób pozyskiwania surowca w żadnym stopniu nie szkodzi środowisku. Do produkcji naszych podkładek wykorzystujemy filc z wełny merynosów o najwyższym standardzie 100 OEKO-TEX® - oznaczającym, że dany materiał jest nietoksyczny oraz bezpieczny dla dzieci i zwierząt.

Postanowienia noworoczne 2021

3. Dawaj od siebie więcej

Jeśli tylko możesz, postaraj się dawać od siebie więcej, niż bierzesz. Niech ta reguła dotyczy nie tylko Twoich najbliższych, ale również tych, od których codziennej pracy zależy Twoje bezpieczeństwo lub komfort. Wspieraj firmy, które godnie wynagradzają swoich pracowników. Postaraj się minimalizować ślad, jaki Twoje wybory konsumenckie pozostawiają na przyrodzie.

W Oakywood staramy się robić co tylko w naszej mocy dla dobra środowiska. Utrzymujemy standardy zrównoważonego rozwoju oraz ekologicznej produkcji. Razem z organizacją One Tree Planted za zakup każdego naszego produktu sadzimy drzewa w regionach szczególnie dotkniętych przez katastrofy naturalne lub nielegalną wycinkę. Posadziliśmy już 2500 drzew w Australii, 100 w Andach oraz 2500 w Kalifornii - i wciąż myślimy nad kolejnymi celami!

4. Uporządkuj swoją przestrzeń

Jeśli zdarza się, że nie potrafisz znaleźć jakiegoś przedmiotu, choć na pewno „gdzieś” go niedawno widziałeś, to najwyższa pora na uporządkowanie Twojego twórczego chaosu! Gdy dobrze zorganizujesz swoją przestrzeń, zaoszczędzisz czas na szukanie lub pieniądze, za które kupiłbyś dany przedmiot ponownie, nie mogąc go znaleźć na zabałaganionych półkach i szufladach.

Pamiętaj - uporządkowana przestrzeń to uporządkowany proces myślowy! Jeśli na liście Twoich noworocznych postanowień jest posprzątanie biurka, koniecznie sprawdź nasz artykuł 5 skutecznych rad: jak zorganizować swoje biurko?

Postanowienia noworoczne 2021

Zdjęcie wykonał @vigokrumins

5. Zbliż się do natury

Wielu z nas mieszka w miastach, z dala od miejsc, w których najłatwiej jest nam połączyć się z naturą - a co za tym idzie, zdrowo się odstresować i zresetować. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że tęsknisz za kontaktem z przyrodą. W nowym roku postaraj się szukać pięknych, zielonych miejsc blisko Twojego mieszkania i korzystać ze spokoju, jaki daje przebywanie sam na sam z naturą. Niech te nieduże wycieczki staną się Twoją rutyną, powtarzaną raz na dwa tygodnie lub miesiąc.

Naturą możesz otaczać się również na codzień. Uprawiaj rośliny doniczkowe - dodadzą Twojej przestrzeni pięknej zieleni, oczyszczą powietrze z toksyn, a także pomogą stworzyć relaksujące środowisko pracy. Jeśli masz ochotę, możesz zainspirować się naszymi artykułami poświęconymi domowej dżungli.

Postanowienia noworoczne 2021

Wybieraj produkty ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów. Czy wiesz, ze prawdziwe lite drewno ma specyficzną, nieco nieregularną fakturę, a każdy kawałek tego niezwykłego surowca posiada unikatowe usłojenie i kolor?

Szczęśliwego nowego roku!x