O NAS

Unikalne produkty z drewna

OAKYWOOD ・ CICHE, POLSKA

Oakywood to marka z pasją do projektowania i tworzenia unikalnych produktów z drewna.
Wszystkie dzieła powstają w naszym warsztacie - w małej miejscowości Ciche, u podnóża Tatr.
Tutaj praca z drewnem kultywowana jest od lat.

Pragniemy, aby każdy otaczał się produktami trwałymi i funkcjonalnymi.
Tworzymy z miłości do drewna i natury, wykorzystując materiały z odpowiedzialnych źródeł.

Początków Oakywood należy szukać w głowie Mateusza, założyciela marki, który od zawsze wiedział, że chce zająć się własną firmą. Okazało się, że pomysł na biznes znajduje się tuż pod nosem.

Mateusz wraz z młodszym bratem od małego zajmowali się obróbką drewna - a to za sprawą ojca, który obok domu prowadził własny zakład stolarski. To tutaj, w małej miejscowości Ciche, bracia pod okiem swojego mistrza uczyli się rozmaitych sposobów na to, by nadawać kształt zwykłym kawałkom drewna.

POMYSŁ

W samym sercu Podhala narodził się pomysł tworzenia akcesoriów technologicznych doskonałej jakości - ekologicznych i nowoczesnych. Tutaj, gdzie praca z drewnem znana jest od pokoleń, nie mogło być inaczej.

SPRZEDAŻOWE POCZĄTKI

Mateusz chętnie łączy tradycję z nowoczesnością i świetnie zna trendy technologiczne. W ten sposób pojawił się pomysł stworzenia drewnianej stacji dokującej do telefonu.
 
Prototyp z wyobraźni i papierowy szkic wkrótce przeobraziły się w pierwszy produkt nowo powstającej firmy. Po entuzjastycznym przyjęciu go przez bliskich, Mateusz postanowił iść za ciosem.
Strony z produktami handmade - to tutaj swoich sił postanowił spróbować Mateusz, nie do końca wiedząc, czy się uda. Pierwszy produkt Oakywood został wystawiony na sprzedaż.
 
Stacja dokująca okazała się strzałem w dziesiątkę. Oakywood zaczęło zyskiwać klientów z różnych stron świata!

Coraz większa popularność ładowarki i pozytywne komentarze sprawiły, że poszerzenie asortymentu stało się sprawą oczywistą.

Zaczęły powstawać nowe produkty: drewniane stojaki na laptopa i monitor, drewniane wieszaki na słuchawki czy podstawki na tablet i telefon. Mateusz kładł nacisk przede wszystkim na jakość, użyteczność i atrakcyjny wygląd - nie akceptując kompromisów.

SZEROKIE WODY

Po wprowadzeniu na rynek kolejnych produktów stało się jasne, że trzeba założyć własny sklep.
W ten sposób narodziło się Oakywood.
Mateusz początkowo pracował sam - w końcu jednak musiał poprosić o pomoc brata, który teraz jest jego prawą ręką.

Wspólna praca przynosi im ogromną satysfakcję, a w głowach wciąż powstają nowe pomysły. Razem starają się tworzyć praktyczne i funkcjonalne produkty o niebanalnym designie, który pasuje do nowoczesnych mieszkań i biur.

MIĘDZYNARODOWO

Oakywood od samego początku było nastawione na dwie ścieżki rozwoju: w kraju i za granicą, co zaowocowało powstaniem międzynarodowej ekipy.

Zespół Oakywood to młodzi i kreatywni ludzie z pasją i zaangażowaniem. Wspólnymi siłami starają się, aby firma dynamicznie się rozwijała i dbają o jak najlepszą jakość: od produkcji do dystrybucji i marketingu. Chociaż Oakywood cały czas się rozwija i poszerza swoją ofertę, wszystkie produkty nadal powstają na Podhalu, w Cichem - tu, gdzie wszystko się zaczęło.


x