O nasOAKYWOOD ・ CICHE, POLSKA

 

Oakywood, to marka z pasją do projektowania i tworzenia unikalnych produktów z drewna. Wszystkie dzieła powstają w naszym warsztacie zlokalizowanym w małej miejscowości Ciche u podnóża Tatr. Tutaj, praca z drewnem kultywowana jest od dziesiątek lat.

Pragniemy aby każdy otaczał się produktami trwałymi i funkcjonalnymi. Tworzymy produkty z miłości do drewna i natury, wykorzystując materiały z odpowiedzialnych źródeł.  

Tak to się zaczęło

Oakywood - drewniane akcesoria Made in Poland

W samym sercu Podhala narodził się pomysł tworzenia produktów o doskonałej jakości, przyjaznych środowisku i wykonanych w nowoczesnej formie. Tutaj gdzie praca z drewnem znana jest od pokoleń nie mogło być inaczej.

 
Początków Oakywood należy szukać w głowie Mateusza, założyciela  marki, który od zawsze wiedział że chce zająć się własną firmą; okazało się że pomysł na biznes znajduje się tuż pod nosem.
Mateusz wraz z młodszym bratem od małego zajmowali się obróbką drewna a to za sprawą ojca który obok domu prowadził własny zakład stolarski. To tutaj, w małej miejscowości Ciche, bracia pod okiem swojego mistrza  uczyli się rozmaitych sposobów na to, by nadać kształt zwykłym kawałkom drewna. Mateusz który jest zwolennikiem łączenia tradycji z nowoczesnością doskonale znał najnowsze trendy technologiczne. W ten sposób pojawił się pomysł stworzenia drewnianej stacji dokującej do telefonu. Prototyp z wyobraźni i papierowego szkicu przeobraził się w pierwszy produkt nowo powstającej firmy. Po entuzjastycznym przyjęciu jej przez bliskich i znajomych Mateusz postanowił iść za ciosem.
 

Sprzedażowe początki

 


Internetowe strony z produktami handmade -  to tutaj swoich sił postanowił spróbować Mateusz, nie do końca wiedząc czy to się uda. Pierwszy produkt Oakywood – stacja dokująca do iPhone’a została wystawiona na sprzedaż. Produkt okazał się strzałem w dziesiątkę! Sprzedaż ruszyła a Oakywood zaczął zyskiwać klientów z różnych stron świata! Coraz większa popularność ładowarki i pozytywne komentarze sprawiły że poszerzenie asortymentu stało się sprawą oczywistą. Zaczęły powstawać nowe produkty: drewniane stojaki na laptopa i monitor, drewniane wieszaki na słuchawki czy podstawki na tablet  i telefon. Mateusz kładł nacisk przede wszystkim na jakość, użyteczność i atrakcyjny wygląd nie szukając kompromisów.

 

 

Na szerokich wodach

 

Wprowadzając na rynek inne produkty stało się jasne że koniecznością będzie własny sklep internetowy. W ten sposób oficjalnie narodziło się Oakywood. Mateusz początkowo pracował sam, w końcu jednak musiał poprosić o pomoc brata, który teraz jest jego prawą ręką. Wspólna praca przynosi im niesamowitą satysfakcję. W głowach powstają wciąż nowe pomysły a zadowolenie klientów jest dla nich najważniejszą sprawą – a tych z  każdym dniem jest coraz więcej. Można powiedzieć, że produkty Oakywood to mieszanka tradycji z nowoczesnym stylem życia. Chłopaki chcą by ich produkty były praktyczne i funkcjonale ale również posiadały niebanalny design, który z łatwością mógłby wpasować się w nowocześnie urządzone mieszkania i biura. Nieustanną inspiracją jest wciąż intensywnie zmieniający się świat technologii i udogodnień.
 
Oakywood o nas opinie

 

Międzynarodowo

Oakywood od samego początku był nastawiony na realizacje zarówno w kraju jak i zagranicą, co zaowocowało powstaniem międzynarodowej ekipy. Wszyscy to młodzi i kreatywni ludzie z pasją i zaangażowaniem. Wspólnymi siłami starają się by firma dynamicznie się rozwijała i dbają o jak najlepszą jakość, od produkcji do dystrybucji i marketingu. Warsztat Oakywood ulokowany jest na Podhalu, w Cichem, rodzinnej miejscowości Mateusza. To tutaj powstają wszystkie produkty firmy; każdy jest starannie dopracowywany a potem wysyłany w świat. Oakywood rozwija się cały czas i powiększa swój asortyment tak by każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie.

 

Oakywood o nas - www.oakywood.pl