NASZE MATERIAŁY

Prostota, szlachetność, natura

W Oakywood tworzymy niepowtarzalne przedmioty - które za każdym razem różnią się od siebie jak dwa kawałki litego drewna.

Oakywood to rodzinna manufaktura zlokalizowana na Podhalu, w Cichem, w której tradycyjne metody obróbki drewna wykorzystywane są do tworzenia nowoczesnych gadżetów technologicznych. Nasze inspirowane naturą akcesoria charakteryzują się wyjątkową jakością oraz precyzją wykonania. Każdy produkt Oakywood został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności i trwałości, a następnie własnoręcznie dopracowany przez pasjonatów pracy z drewnem.

Kochamy drewno i naturę

Od początków naszej działalności korzystamy wyłącznie z ekologicznych materiałów pochodzących z odpowiedzialnych źródeł.

Nasze podstawowe materiały są proste i szlachetne. To ekologiczne oleje, portugalski korek, filc z wełny merynosów i przede wszystkim lite drewno - dąb i orzech.

Drewno orzechowe

Orzech amerykański to jeden z najbardziej cenionych gatunków drewna, od dawna wykorzystywany do tworzenia artystycznych mebli i dekoracji. Ze względu na unikatowy wygląd - głębokie, brązowe, kontrastujące zabarwienie, orzech jest uznawany za ekskluzywny surowiec, a wykonywane z niego przedmioty wyróżniają się wysoką jakością i niepowtarzalnym kolorem.

Drewno dębowe

W Oakywood używamy przede wszystkim dębu pochodzącego z Polski. Twarde i odporne na uszkodzenia drewno doskonale sprawdza się jako materiał, z którego wykonujemy nasze ładowarki bezprzewodowe, stojaki pod monitor, stacje dokujące czy doniczki.

Ciężkość, naturalnie jasny kolor oraz wyraźne słoje. To dzięki używaniu litego drewna produkty Oakywood są niepowtarzalne.

Filc z wełny merynosów

Wełniany filc to jeden z najstarszych materiałów tekstylnych, zaś wełna merino jest jego szlachetną odmianą. Filc z wełny merynosów wyróżnia się właściwościami termoizolacyjnymi oraz dźwiękoszczelnymi. Jest wytrzymały, łatwy w czyszczeniu i wygodny.

Merynosy żyją w wymagających warunkach

W toku ewolucji zwierzęta przystosowały się do wysokich wahań temperatur, dlatego ich wyjątkowe runo chroni przed wiatrem i mrozem, ale i zabezpiecza przed słońcem.

Naturalny filc z wełny merynosów jest więc delikatny i miękki, a jednocześnie trwały. Właśnie dlatego wybraliśmy go jako podstawowy materiał naszej kolekcji podkładek i mat na biurko.

Portugalski korek

Ze względu na specyficzną budowę dębu korkowego, ten naturalny materiał należy do najbardziej ekologicznych surowców znanych człowiekowi. Zewnętrzna warstwa kory przyrasta co roku i może być bezpiecznie ściągana - dlatego powszechnie wykorzystuje się ją w przemyśle.

Materiał ze zrównoważonych upraw

Po dokładnym oddzieleniu i zdjęciu nowej kory, dąb korkowy w naturalny sposób się regeneruje, a zewnętrzna warstwa całkowicie odrasta. Ten proces można powtarzać wiele razy.


x