Materiały Oakywood

NASZE MATERIAŁY

Prostota, szlachetność, natura


W Oakywood tworzymy niepowtarzalne przedmioty - które za każdym razem różnią się od siebie
jak dwa kawałki litego drewna.

Oakywood to rodzinna manufaktura zlokalizowana na Podhalu, w Cichem, w której tradycyjne metody obróbki drewna wykorzystywane są do tworzenia nowoczesnych gadżetów technologicznych. Nasze inspirowane naturą akcesoria charakteryzują się wyjątkową jakością oraz precyzją wykonania. Każdy produkt Oakywood został zaprojektowany z myślą o funkcjonalności i trwałości, a następnie własnoręcznie dopracowany przez pasjonatów pracy z drewnem.


 

Kochamy drewno i naturę

Od początków naszej działalności korzystamy wyłącznie z ekologicznych materiałów pochodzących z odpowiedzialnych źródeł. Zwracamy szczególną uwagę na jakość surowców, z których powstają nasze ładowarki, podkładki czy obudowy i wybieramy jedynie to, co zapewni akcesoriom Oakywood niezawodność i trwałość.

Nasze podstawowe materiały są proste i szlachetne. To ekologiczne oleje, portugalski korek, filc z wełny merynosów i przede wszystkim lite drewno - dąb i orzech.


Drewno z certyfikatem FSC

W Oakywood korzystamy wyłącznie z materiałów z certyfikatem FSC - organizacji określającej standardy gospodarki leśnej odpowiedzialnej ekologicznie, społecznie i ekonomicznie. Organizacja współpracuje z konsultantami na całym świecie, aby upewnić się, że sposób pozyskiwania drewna jest odpowiedzialny i w żadnym stopniu nie szkodzi środowisku.

Drewno orzechowe

Orzech amerykański to jeden z najbardziej cenionych gatunków drewna, od dawna wykorzystywany do tworzenia artystycznych mebli i dekoracji. Ze względu na unikatowy wygląd - głębokie, brązowe, kontrastujące zabarwienie, orzech jest uznawany za ekskluzywny surowiec, a wykonywane z niego przedmioty wyróżniają się wysoką jakością i niepowtarzalnym kolorem.


Drewno dębowe

W Oakywood używamy przede wszystkim dębu pochodzącego z Polski. Twarde i odporne na uszkodzenia drewno doskonale sprawdza się jako materiał, z którego wykonujemy nasze ładowarki bezprzewodowe, stojaki pod monitor, stacje dokujące czy doniczki.

Ciężkość, naturalnie jasny kolor oraz wyraźne słoje. Każdą formę rzeźbimy w dębowym drewnie - dzięki czemu produkty Oakywood są niepowtarzalne.


Filc z wełny merynosów

Wełniany filc to jeden z najstarszych materiałów tekstylnych, zaś wełna merino jest jego szlachetną odmianą. Filc z wełny merynosów wyróżnia się właściwościami termoizolacyjnymi oraz dźwiękoszczelnymi. Jest wytrzymały, łatwy w czyszczeniu i wygodny - dlatego cieszy się uznaniem projektantów mody, wzornictwa użytkowego oraz architektów wnętrz.


Merynosy żyją w wymagających górskich warunkach

W toku ewolucji zwierzęta przystosowały się do wysokich wahań temperatur, dlatego ich wyjątkowe runo chroni przed wiatrem i mrozem, ale i zabezpiecza przed słońcem.

Naturalny filc z wełny merynosów jest więc delikatny i miękki, a jednocześnie trwały. Właśnie dlatego wybraliśmy go jako podstawowy materiał naszej kolekcji podkładek i mat na biurko.


Portugalski korek

Ze względu na specyficzną budowę dębu korkowego, ten naturalny materiał należy do najbardziej ekologicznych surowców znanych człowiekowi. Zewnętrzna warstwa kory przyrasta co roku i może być bezpiecznie ściągana - dlatego powszechnie wykorzystuje się ją w przemyśle.


Materiał ze zrównoważonych upraw

Po dokładnym oddzieleniu i zdjęciu nowej kory, dąb korkowy w naturalny sposób się regeneruje, a zewnętrzna warstwa całkowicie odrasta. Ten proces można powtarzać wiele razy.


W Oakywood korek wykorzystujemy jako bazę dla mat ochronnych i podkładek na biurko

Korek jest trwałym, odpornym na wysoką temperaturę materiałem o charakterystycznej elastyczności i lekkości - jego komórki są w większości wypełnione powietrzem. Po odpowiedniej obróbce korek może być wykorzystywany w przemyśle odzieżowym, sporcie czy budownictwie.