SADZIMY DRZEWA

1 produkt = 1 drzewo

Dzięki Wam posadziliśmy już 79 334 drzewa!

Dobro natury i środowiska od zawsze były dla nas bardzo ważne. Dlatego od początku działalności Oakywood staramy się krok po kroku wdrażać eko rozwiązania i robić co możemy dla dobra przyrody. Nieustannie pracujemy nad utrzymaniem zrównoważonych standardów i ekologicznej produkcji.

Oakywood x One Tree Planted

One Tree Planted

Od samego początku nasze drewno pochodzi ze zrównoważonych źródeł z obszarów Europy i USA. Jednak w głębi serc czuliśmy, że to za mało - że nie oddajemy nic matce naturze.

Dlatego wraz z organizacją One Tree Planted sadzimy jedno drzewo za każdy zakupiony produkt!

1 Produkt = 1 Drzewo

Tak! To takie proste! Ty kupujesz u nas 1 produkt, a my przeznaczamy część z tego dochodu na posadzenie 1 drzewa! Czy świadomość, że przy okazji zakupu produktu dla siebie robimy coś dobrego dla środowiska nie jest wspaniała? Też tak myślimy!

Naszą misją jest zalesianie planety, drzewo po drzewie. Chcemy również podnosić świadomość na temat znaczenia drzew i motywować młodsze pokolenia do robienia czegoś pozytywnego dla środowiska. Każdy mały gest się liczy!

One Tree Planted, z którą współpracujemy, jest organizacją non-profit zajmującą się globalnym zalesianiem. Założona w 2014 r. podwaja liczbę sadzonych drzew każdego roku. Do 2019 roku posadzili łącznie 4 miliony drzew! Współpracują z lokalnymi partnerami na całym świecie w zakresie zalesiania, którzy zajmują się bezpośrednim sadzeniem drzew na obszarze zniszczonych lasów po pożarach, powodziach oraz nielegalnych wycinkach.

Tworzą też w ten sposób miejsca pracy dla lokalnych społeczności oraz chronią biologiczną różnorodność.

 

W zależności od projektu i miejsca do zalesienia, wybierane są odpowiednie gatunki drzew, które są w stanie się zakorzenić oraz rosnąć w danym klimacie. Sadzenie zwykle odbywa się w porze deszczowej, gdy gleba jest mokra i zapewnia optymalne warunki do przetrwania drzew. Istnieje możliwość wyboru projektu, w który można się zaangażować. One Tree Planted prowadzi projekty zalesiania na niemalże wszystkich kontynentach.

W 2021 roku udało nam się posadzić aż 43 275 drzew. Zdecydowaliśmy się wesprzeć dwa projekty: zalesianie Lasów Amazońskich (28 850 drzew) oraz Rumunii (14 425 drzew).

Zawsze rozważnie wybieramy miejsca, które chcemy wesprzeć wraz z fundacją One Tree Planted. Pragniemy mądrze pomagać - dlatego często wspieramy zalesianie obszarów, które borykają się z katastrofami naturalnymi.

 

Jednym z ostatnich projektów, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć, było sadzenie drzew w Kalifornii. Susze w połączeniu z plagą kornika spowodowały, że w pożarach, z którymi zmagał się cały stan, spłonęły blisko 3 miliony akrów.
Wraz z One Tree Planted udało nam się przywrócić chociaż namiastkę tego, czym kalifornijskie lasy były przed pożarami.


x