Sadzimy drzewa


Dzięki Wam posadziliśmy już 2600 drzew!


Dobro natury i środowiska od zawsze było dla nas bardzo ważne. Dlatego od początku działalności Oakywood staraliśmy się krok po kroku wdrażać eko rozwiązania i przyczyniać dla dobra przyrody. Dlatego nieustannie pracujemy nad utrzymaniem zrównoważonych standardów i ekologicznej produkcji.

Nasze drewno pochodzi ze zrównoważonych źródeł z obszarów Europy i USA oraz posiada certyfikat FSC. Jednak w sercu czuliśmy, że to za mało, że nie oddajemy nic matce naturze.

Dlatego wraz z organizacją One Tree Planted sadzimy jedno drzewo za każdy zakupiony produkt!

1 Produkt = 1 Drzewo

Tak! To takie proste! Ty kupujesz u nas 1 produkt, a my przeznaczamy część z tego dochodu na posadzenie 1 drzewa! Czy świadomość, że przy okazji zakupu produktu dla siebie robimy coś dobrego dla środowiska nie jest wspaniała? Też tak myślimy!

Naszą misją jest zalesianie planety, drzewo po drzewie. Chcemy również podnosić świadomość na temat znaczenia drzew i motywować młodsze pokolenia do robienia czegoś pozytywnego dla środowiska. Każdy mały gest się liczy!


Znaczenie drzew

Czy masz świadomość jak ważne są drzewa dla nas wszystkich? Pomagają oczyścić powietrze, którym oddychamy, filtrują wodę, którą pijemy, i zapewniają siedlisko ponad 80% światowej różnorodności biologicznej lądu. Zapewniają także miejsca pracy ponad 1,6 miliarda ludzi, pochłaniają szkodliwy węgiel z atmosfery i są kluczowymi składnikami 25% wszystkich leków.

One Tree Planted, z którą współpracujemy, jest organizacją non-profit zajmującą się globalnym zalesianiem. Założona w 2014 r. podwaja liczbę sadzonych drzew każdego roku. Do 2019 roku posadzili łącznie 4 miliony drzew! Współpracują z lokalnymi partnerami na całym świecie w zakresie zalesiania, którzy zajmują się bezpośrednim sadzeniem drzew na obszarze zniszczonych lasów po pożarach, powodziach oraz nielegalnych wycinkach. Tworzą też w ten sposób miejsca pracy dla lokalnych społeczności oraz chronią biologiczną różnorodność.

 

W zależności od projektu i miejsca do zalesienia wybierane są odpowiednie gatunki drzew, które są w stanie się zakorzenić oraz rosnąć w danym klimacie. Sadzenie zwykle odbywa się w porze deszczowej, gdy gleba jest mokra i zapewnia optymalne warunki do przetrwania drzew. Istnieje możliwość wyboru projektu, w który można się zaangażować. One Tree Planted prowadzi projekty zalesiania w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji i Afryce.

Jako Oakywood posadziliśmy już 2600 drzew w Andach i Australii. Jesteśmy szczęśliwi mogąc uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie!

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!


Dziękujemy, że jesteście z nami!
- Mateusz Haberny OAKYWOOD-